Son güncellenme :22.06.2016 20:06

Anasayfa > Fotoğraf, Genel, Güncel, Magazin, Manşet, Sağlık, Son Dakika, Yan Haber > MALTEPE DE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE BÜROSU

22.06.2016 Çar, 20:06

”BAĞIMLILIKLA MÜCADELE BÜROSU” nun kurulmasının öngörüldüğü projenin ilk adımı atıldı.

Screenshot_2016-06-22-22-52-26-1-1

İstanbul Valiliği tarafından 2015 yılında projelendirilen “ Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı” çerçevesinde İstanbul Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından her Kaymakamlık bünyesinde oluşturulması planlanan “Bağımlılıkla Mücadele Bürosu” çalışmaları çerçevesinde Maltepe Kaymakamlığında bilgilendirilme toplantısı yapıldı. İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Önal ve Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak’ın başkanlıklarında Kaymakamlık binasında gerçekleştirilen toplantıda uyuşturucu batağına saplanan gençlerin bu bataklıktan kurtarmak için yapılacak çalışmalar konuşuldu.

Madde bağımlılığı tehlikesine karşı toplumun tüm kesimleri harekete geçirmek için İstanbul  Valiliği tarafından 2015 yılında projelendirilen “Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı” çalışmaları  devam ediyor.  Geleceğimiz gençlerimiz için en büyük tehlike madde bağımlılığı. Son yıllarda madde bağımlılığı yaşının çok aşağılara inmiş olması ve bunun için toplumun yeterince bilgilendirilememiş olmasının önüne geçmek için çeşitli projeler oluşturuluyor.

Bu projelerin en önemlilerinin başında İstanbul Valiliği tarafından  2015 yılında projelendirilen ve gençlerin bağımlı maddelerden uzak tutulmaları amaçlayan “Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı” çerçevesinde İstanbul Valiliği tarafından Kaymakamlıklar bünyesinde kurulacak olan“Bağımlılıkla Mücadele Bürosu”  için Maltepe Kaymakamlığı’nda toplantı yapıldı.

Toplantıya, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Önal, Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak ile projede görev yapacak olan ilçe kaymakamlığında görevli personeller ile valilik personeli katıldı.

T

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.