Son güncellenme :24.07.2016 7:21

Anasayfa > Fotoğraf, Genel, Güncel, Manşet, Yan Haber > CUMHURİYET VE DEMOKRASİ MİTİNGİ BUGÜN……

24.07.2016 Paz, 7:21

BU GÜN TÜM VATANDAŞLAR;CUMHURİYET VE DEMOKRASİ İÇİN , TAKSİMDE TOPLANACAK..

Screenshot_2016-07-24-10-13-38-1

.15 Temmuz’daki kanlı darbe girişiminin ardından binlerce yurttaş darbeyi kınamak için meydanlarda toplandı.. CHP’de “Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi” yapma kararı aldı. Alınan bu kararın ardından CHP bir video yayınlayarak vatandaşları mitinge davet etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , tüm milletvekilleri ve vatandaşlar 24 Temmuz Pazar günü saat 18.00’de Taksim’de toplanacak.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay yaptığı açıklamada, “CHP’nin pazar günü Taksim’deki toplantısına bir davet aldık, parti olarak da davet aldık. Bundan dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Bu davete de icabet edeceğiz” demişti. Ayrıca bir çağrıda AKP’nin Meclis Grup Başkanvekili Naci Bostancı’dan gelmiş, tüm Türkiye’ye “CHP’nin mitingine katılma çağrısı yaparak destek verdi.

Pazar günü Taksim Meydanı’nda düzenlenecek CHP’nin mitingi için de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ücretsiz ulaşım sağlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yaptığı  açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşımın pazartesi akşamına kadar 24 saat ücretsiz hizmet verecek” dedi..

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.