Son güncellenme :20.09.2016 8:02

Anasayfa > Genel, Manşet, Son Dakika, Yan Haber > Çoçukların Hayalindeki Okul Maltepe de Açıldı…

20.09.2016 Sal, 8:02

20160919_101703-1

 

Güzin Dinçkök Orta okulu Müdürü Osman Nar Çoçukların hayallerini gerçekleştirdi.Türkiye’de bir ilki başararak yeni eğitim -öğretim yılına muhteşem bir okul hazırladı.Maltepe Güzin Dinçkök Ortaokulu’nda yeni eğitim yılının başlaması nedeniyle, törende konuşan Belediye Başkanı Ali Kılıç, bugünleri Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına borçlu olduğumuzun ifade ett. Törende  öğrencilere seslenen Maltepe Belediye Başkanı “Bu kubbenin altında hala ay yıldızlı bayrağımız dalgalanıyor ise bunu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına  borçluyuz. Atatürk’ü burada anmadan onun yaptıklarını görmeden olmaz sevgili gençler” dedi.2016-17 Eğitim Öğretim yılının açılışı gerçekleştirildi. Öğrenciler ilk ders heyecanı yaşarken Maltepe’de resmi açılış töreni ise Güzin dinçkök Ortaokulunda gerçekleştirildi.

img-20160919-wa0003

 

Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak, Belediye Başkanı Ali Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan’ın ,Halk Eğitim Müdürü Canip Yolaş ında katıldığı tören mehter marşı ile başladı. Okul müdürü Osman Nar, yoğun bir çalışma sonrası okulu her yönüyle yeni eğitim yılına hazırladıklarını  ve çoçukların istediği,hayal ettiği bir okul yapmaya çalıştığını söyledi. Daha sonra kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan ise eğitimin üç ayağı olduğunu belirterek bunların her birinin de önemine işaret etti. Maltepe’de 92 resmi eğitim kurumu,155 özel öğretim kurumu olmak üzere 245 eğitim kurumunda yeni eğitim yılına başlamanın heyecanı içinde olduklarını söyleyen Kaptan, veli, öğretmen ve öğrencilere ayrı ayrı seslenerek şunları söyledi. “Sayın veliler okulumuzda çok güzel çalışmalar yapıldı. Çocuklarımızın başarılı olması için her türlü alt yapı oluşturulmaya çalışıldı  tüm okullarımızda öğretmenlerimiz bu gayret içinde oldular eğitimde başarıyı sadece akademik başarı olarak görmemeliyiz. Hedefimiz vatanını milletini seven insanlar yetiştirmek olmalıdır.Bu gün bu hafta ilköğretim haftası olmakla beraber,aynı zamanda Şehitler ve Gaziler günü ve haftasıdır.
15 temmiz şehitlerimizi,bu vatan için her gün canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor,gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.