Son güncellenme :25.07.2016 7:13

Anasayfa > Fotoğraf, Genel, Güncel, Manşet, Son Dakika, Yan Haber > BAŞKAN ALİ KILIÇ TAKSİM’ DE DÜZENLENEN CUMHURİYET VE DEMOKRASİ MİTİNGİNE KATILDI…

25.07.2016 Pts, 7:13

CHP’nin çağrısıyla düzenlenen “Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi” için , bir araya gelen vatandaşlar Taksim Meydanı’na akın etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu meydan toplanan kalabalığa hitap etti. Mitinge Ak Parti’den de bir heyet katıldı.

Screenshot_2016-07-25-08-44-58-2

Türkiye’de uzun yıllardan sonra farklı düşüncede olan insanlar yeniden bir araya gelmeye başladı. CHP’nin Taksim meydanında düzenlediği Demokrasi ve Cumhuriyet mitingine de CHP’lilerin yanı sıra diğer siyasi partilere oy verenler, STK’ler sendikalar da katıldı. Geniş katılımla gerçekleştirilen mitingde eline Atatürk’ün posterini alan ve gururla dalgalandıran Maltepe belediye Başkanı da özlenen tabloyu şu cümleyle ifade etti: “Ne dikta ne darbe, özgürlükçü demokrasi ile çok güzelsin Türkiye’m”

Screenshot_2016-07-25-08-52-18-1

 

 

Taksim Meydanı’nda düzenlenen ve yüzbinlerce vatandaşın katılarak darbeyi lanetlediği “Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi”ne katıldıktan sonra ilçe meydanında “demokrasi nöbeti” tutan vatandaşları ziyaret eden Başkan Kılıç, meydanı dolduranlardan büyük ilgi gördü.Burada yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Kılıç, “Canınız, kanınız pahasına Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e ve devrimlerine sahip çıktığınız için bir kere daha sizlere minnettarım.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.