Son güncellenme :27.06.2016 8:47

Anasayfa > Fotoğraf, Genel, Güncel, Magazin, Manşet, Son Dakika, Yan Haber > ADRESAN DA YANGIN SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR…

27.06.2016 Pts, 8:47

Antalya’daki yangından devam ediyor. Kumluca İlçesi’ndeki tatil merkezi Adrasan’da dün başlayan orman yangını 20 saat sonra kontrol altına alınırken, soğutma çalışması başlatıldı. Bakan Veysel Eroğlu, “Otelleri korumak için orman teşkilatı kendine has, dünyada ilk defa uyguladığı metotla oradaki bütün otelleri yanmaktan kurtardı, yoksa oteller büyük bir risk altındaydı” diye konuştu.

Son dakika haberleri: Antalya'daki yangından sabah flaş bir haber geldi!

Kumluca’ya bağlı tatil merkezi Adrasan Mahallesi Seylemit mevkiinde dün saat 11.00 sıralarında başlayan orman yangını, gece boyu müdahaleyi sürdüren kara ekiplerinin çalışmasının ardından sabah saat 07.00 sıralarında kontrol altına alındı. Yanan alan miktarı ise 150 hektarı geçti.Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Adrasan ve Kumluca’daki yangınlarla ilgili açıklama yaptı. Eroğlu, “Kumluca’daki yangını söndürmüştük ama sabahleyin rüzgarın ters dönmesi neticesinde tekrar alevlendi. Ama şu anda Kumluca’daki yangını kontrol altına aldık, ekiplerin Adrasan’a yönlendirildiği,”Otelleri korumak için orman teşkilatı kendine has, dünyada ilk defa uyguladığı metotla oradaki bütün otelleri yanmaktan kurtardı, yoksa oteller büyük bir risk altındaydı.”dedi.Yangının çıkış sebebiyle ilgili soru üzerine Eroğlu, “Elimizde net hiçbir veri yok. Bununla ilgili Antalya Valiliği, emniyet teşkilatı ve jandarma çok sıkı bir çalışma yapıyor. Biz şu anda sadece bütün gücümüzle yangını söndürmek için gayret ediyoruz. Adrasan’daki yangının muhtemelen o civardaki bir serada bir takım maddeleri dışarı atıp yakmak isterken çıktığı şeklinde bir ihbar geldi ama net bir şey değil” değerlendirmesini yaptı.

Screenshot_2016-06-27-11-06-33-1

Öte yandan, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Adrasan’daki yangını söndürmek için tüm Türkiye’deki ekipmanlarını Antalya’ya yığdıklarını belirtti. Adrasan’da şu ana kadar 150 hektarın üzerinde alanın yandığını aktaran İsmail Üzmez, “Kumluca Erentepe’deki yangını kontrol altına aldık. Olimpos’ta çok şiddetli rüzgar var. Uçakları helikopterleri buraya yönlendirmemize rağmen aşırı dağlık olması nedeniyle zorluk yaşadık. Olimpos yangınının insanlara ve yerleşim yerlerine zarar vermemesi için karşı ateşle istikametini çevirdik. Yangını tepelere doğru aktardık. 100 arazöz, 20 dozer, uçak, helikopter ve 500’ün üzerinde personelimizle bu yangını söndürmek için sabaha kadar çalışacağız” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.